Koşaca İlköğretim Okulu Beyaz Bayrak Aldı.

2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığının işbirliği ile Temiz Okul, Sağlıklı Okul için sloganı ile" Beyaz Bayrak Projesi " başlatıldı. Bu projeye göre okullar temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenecek, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilecek, bu konuda gayret gösteren okullar "Beyaz Bayrak" ve " Sertifika" ile ödüllendirilecekti.

Bu amaçla , ilköğretim okullarına yönelik hijyen kriterlerinin belirlendiği "Okul Sağlığı Denetim Formu"hazırlanmış, sözkonusu formda okul çevresi, okul içi,idari hizmet birimleri, eğitim, öğretim hizmet birimleri, yardımcı hizmet birimleri, okul kantini gibi konular dikkate alınarak, 100 puan üzerinden değerlendirme yapılmıştır.Yapılan denetim sonucunda Asarcık İlçesi'nde 90 puandan fazla alan Koşaca Cumhuriyet İlköğretim Okulu'na temizlik ve sağlığın sembolü olarak beyaz bayrak verilmesine karar verilmiştir.

5 Aralık 2008 tarihinde, Asarcık Kaymakamı Adem ÇELİK ve daire amirlerinin katılımıyla düzenlen törende , Asarcık Kaymakamı tarafından beyaz bayrak ve sertifika okul müdürüne verildi. Törene ait fotoğraflar.

 

Kosaca Cumhuriyet IÖO Beyaz Bayrak Töreni

ANASAYFA